Kiralama Süresi

En az kiralama süresi 24 saattir.

Sürücü Belgesi ve Yaş Alt Limiti

Başvurularda ;

Ekonomi Sınıf araçlarda, ( Symbol,Hyundai ) 23 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

Orta Sınıf araçlarda, ( Focus, Megane ) 25 yaş ve 4 yıllık ehliyet,

Lüks sınıf araçlarda, ( Mercedes ,Bmw ) 28 yaş ve 6 yıllık ehliyet  gerekmektedir.

Kira Sözleşmesi

Kiralama sözleşmesi güncellenmektedir, kısa süre içerisinde buradan sözleşmeye ulaşabilirsiniz.

Kilometre Limiti ve Km Paketlerimiz

Seçmiş olduğunuz araç sınıfına göre, günlük Km Sınırı uygulanmaktadır. Km paketi satın alarak %10 indirimden faydalanabilirsiniz.

Kilometre Sınırları
1-4 Gün5-9 Gün10-15 Gün16-22 Gün23-30 Gün
Ekonomi Sınıf250 Km220 Km190 Km160 Km130 Km
Orta Sınıf220 Km190 Km160 Km130 Km100 Km
Lüks Sınıf200 Km170 Km140 Km110 Km80 Km
Km sınırları yukarıdaki tabloda belirtilmiş olup aşılması halinde Km başı; 

Ekonomi sınıf araçlar için, 0.75₺, Orta sınıf araçlar için, 1, Lüks sınıf araçlar için 1,50₺ olarak hesaplanıp talep edilir. 

Trafik Cezaları

Sözleşme süresince oluşabilecek her türlü trafik cezaları ve sorumluluk kiracıya aittir.

Sigorta ve Kasko

Bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Trafik Sigortası ve ayrıca Özel Kasko Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahse konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk kiracıya aittir.

Sigorta ve Kasko Kapsamı Dışında Kalan Noktalar

Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak,
Belirlenen hız limitini aşmak,
Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,
Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belgeleri almamak,

*Anahtar ve ruhsat taşınabilir eşya olmasından dolayı çalınması durumunda sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.

*Kaza harici Lastik, Cam, Far hasarları isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında LCF sigortası ile teminat altına alınabilir.

Lütfen genel şartlar ve sigorta kapsamında daha detaylı bilgi almak için irtibata geçiniz.

Araç Kiralama Fiyatlarına Hariç Olan Hizmet ve Ürünler

Yakıt


Akaryakıt fiyatlarımıza dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı,hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Araçlarımızda benzin deposu ikaz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Dönüşte aracı bize teslim ederken içinde bulunan benzinin iadesi yapılmaz.
İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit-ön şartı hariç ) bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir, 2. sürücüden sadece kulanım süresince 15 TL/gün tutarında bir ücret talep edilir, 

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.
Bebek ve Çocuk Koltuğu


Araçlara bebek ve çocuk koltuğu isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.
Navigasyon Cihazı


Araçlara navigasyon cihazı isteğe bağlı olarak ekstra ücret karşılığında sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.
Şehir Dışı Araç Teslimatı


Teslimat yeri Konya dışı bir il ise, bölgenin Konya iline olan uzaklığına göre ek ücret talep edilir.Havalimanı, Otogar ve Tren Garına Teslimde, Aylık Kiralamalarda Transfer ücreti alınmamaktadır. Günlük ve Haftalık Kiralamalarda Transfer Ücretini Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayıp öğrenebilirsiniz.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.  

 

    * Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

    * Dönüş istasyonunun değişikliği

    * Araç grubu değişikliği

    * Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi

    * Saat Farkı


Kiralama süresi 24 saattir. Gecikmelerde ise bir gün kiralama için belirlenen tutar üzerinden, 1. saatinde  %30, 2. saatinde  %50 ve 3. saatinde  1 günlük ücret tahsil edilir. Araç dönüşlerinde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabilir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir:
Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.

Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve sınırsız kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için fiyat Koşullarını okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında mail order veya hesaba havale yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Rezervasyonun aracın teslim gün ve saatine 48 saat veya daha kısa bir süre kala iptal edilmek istenmesi halinde bir günlük kira bedelinden az olmamak kaydıyla toplam kiralama bedelinin %30u araç rezervasyon bedeli olarak tahsil edilir ve geri kalan tutar iade edilir.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan mail order veya hesaba havale ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafına faturalamasını istiyorsanız Fatura bilgilerinizi bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar Araç Kiralayabilme Şartları fiyat Koşulları ve site Kullanım Şartlarının tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.

 

Kaza Halleri

Kaza anında sürücü ehliyetsiz veya alkollü ise Rent a Car kaskodan yararlanamaz

Kaza gerçekleşmesi halinde hasarın

Ekonomik Sınıf Araçlar için; 1500₺

Orta Sınıf Araçlar için; 2000₺

Lüks Sınıf Araçlar için; 2500₺

Kadar olan kısmından (Rent Kasko Muafiyet Bedeli) ve aracın tamir ve bakımı süresindeki iş kaybından kiracı sorumludur

İş kaybı aracın o tarihteki günlük kira bedeli üzerinden hesaplanır ve müşteriden tahsil edilir.


Sıkça Sorulan Sorular


En az araç kiralama süresi nedir ?

En az kiralama süresi 24 saatir.

Araç kiralayabilmek için sürücü belgesi ve kiralama yaşı sınırlamaları nelerdir?

En az 2 yıl geçerli sürücü belgesine sahip olmak ve üst sınıf araç kiralamalarında en az 25 yaşında olma koşulları aranır.

Sigorta çeşitleri ve kapsamları nelerdir ?

Sigortaların geçerlilikleri, Trafik kaza, Hırsızlık ve Akol raporlarının ibraz edilmemesi ve/veya aracın alkol, uyuşturucu etkisi altında kullanılması ve/veya yasal hız sınırlarının aşılması halinde kendiliğinden ortadan kalkar. Cam, ayna ve far kırılması, lastiklerin yarılması ile kullanım hatalarından doğacak zararlar, sigorta kapsamı dışında tutulmuştur.

Kiraladığım aracı benden başka biri kullanabilir mi ?

Konya Araç Kiralama aracını kiralayan dışındaki 3. şahısların kullanımları, ancak sürücü belgesi ve kimlik belgelerinin Konya Rent a Car yetkilisi tarafından kira sözleşmesine kaydı halinde mümkündür.

Uzun süreli kiralama koşulları nelerdir ?

30 gün ve üzeri araç kiralama ihtiyaçlarınız için 0544 332 4 332 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Ek Hizmetleriniz nelerdir ?

GPS(Navigasyon cihazı) : Rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ek ücret karşılığında temin edilebilir.

OGS cihazı : Kiralama süresi boyunca ek ücret karşılığında temin edilebilir. Kullanım ücretleri ayrıca tahsil edilir.

Bebek Koltuğu : Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde ek ücret karşılığında sağlanabilir.

Teslim ve Bırakma : Konya Havalimanı, Konya Tren Garı, Konya Otogarı'na 30 gün üzeri kiralamalarda ücretsiz araç teslimi ve bırakma yapılmaktadır.30 gün altı kiralamalar ve farklı konumlar için ek ücret karşılığında teslim alma ve bırakma sağlanabilir.

Konya Araç Kiralama istasyonlarının bulunmadığı yerlerde km başına 2₺ hesaplanır.

Ödeme şekilleri nedir?

Ödemeler geçerlilikleri Konya Araç Kiralama tarafından kabul edilen kredi kartlarıyla ve nakit olarak yapılabilir. Seçilen ödeme türüne bakılmaksızın, yaklaşık kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilecek, kesin hesaplama kira bitiminde yapılacaktır.

Türkçe İngilizce
Load Time (S) : 0.033645