Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın

 

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın

Konya araç kiralama olarak; Konya da oto kiralama hizmetinin öncü firmaları arasında siz değerli müşterilerimize sadece rent a car hizmeti değil, kalite ve konforu da uygun fiyatlar ile kiralıyoruz. Araba kiralama sonrasında da sizinle birlikte olmaya devam ediyoruz yine size hizmet veriyor, yine sizi düşünüyoruz.Tüm kamuoyu, özellikle aktif araç kullanan ve siz değerli müşterilerimizi yakınen ilgilendiren haberleri paylaşmanın sorumluluğunu herzaman üzerimizde taşıyoruz.

Bilindiği üzere her yıl trafikte can kaybının %23 yani 700 kişi kadarını yayalar oluşturuyor. Devletimiz bu kaybı önlemek adına yaptığı düzenlemeler ile ''Yaya Öncelikli Trafik'' anlayışını yasal bir zemine oturtup artık araç sürücülerini, trafik polisi ve trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti ve levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken ''yavaşlamak'', buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya var ise geçiş hakkının verilmesini zorunlu hale getirdi.

Peki kural ihlali halinde yaptırım cezası ne kadar? 488,00₺

Tabiki bu konuda bizim temennimiz ise, Yaptırımın miktarından dolayı değil, insan hayatının öneminden dolayı yaya önceliğini dikkate almaktır.

Güvenli Yolculuklar Dileriz!

Türkçe İngilizce