Kış Lastiği Uygulaması Başlıyor!

 

Kış Lastiği Uygulaması Başlıyor!

Kış mevsimine girilmesiyle birlikte ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık 2018 tarihinde başladı. Konya araç kiralama olarak araçlarımızın tamamına kış lastikleri takılmış olup, siz değerli müşterilerimize hem kaliteli hem güvenilir hizmet sunmaya çalışmaktayız.

Konya rent a car uygun oto kiralama ile adını duyuran bir firma olmakla birlikte konya araba kiralamada da kaliteli ve güvenilir  hizmet vererek otomobil kiralamanın öncü firması olma yolunda çalışmalarına devam ediyor.

Araba kiralarken çoğumuzun dikkat bile etmediği lastiklerin can güvenliğimiz için ne kadar önem teşkil ettiğini bilmekte yarar var. Bu yüzden ekonomik araç kiralama olsun, lüks araç kiralama olsun araç kiralama, rent a car, oto kiralama, araba kiralama, rental car firmalarını tercih ederken çok dikkat etmeliyiz.

Konya oto kiralama olarak; havalimanı araç kiralama, havalimanı oto kiralama, ucuz araba kiralama, ekonomik oto kiralama, ucuz oto kiralama, ucuz araç kiralama, hizmeti vermek için çalışmaktayız.

Zorunlu kış lastiği cezası ne kadar?

1 Aralık 2018 tarihinde başlayan uygulamada zorunlu kış lastiği takmayan sürücüler için cezalar belli oldu. Buna göre; 1 Aralık 2018 - 1 Aralık 2019 tarihleri arasında kış lastiği takmayanlar 885 TL ceza ödeyecekler.

Kış lastiğinin ömrü ne kadar?

Kış lastiğinin ömrü, kullanıma ve markaların kalitesine göre değişiklik gösterir. Kullanım ömürleri genellikle 5 yıldır. Ülkemizdeki kış lastiği diş derinliği için yasal limit ise 1.6 mm’dir.

Neden kış lastiği kullanılmalı?

+7 derecenin altındaki hava sıcaklıklarında yaz lastiklerinin fren mesafesi, yol tutuşu gibi özelliklerinde ortaya çıkan olumsuzluklar araç performansının düşmesine yol açar. Bu olumsuzlukların azaltılması için kış koşullarına uygun tekniklerle donatılmış lastikler kış lastikleridir. Kış koşullarında daha yüksek yol tutuşu ve daha kısa fren mesafesi sunan bu lastikler; karayollarında trafiğin daha güvenli ve akıcı olmasını sağlar. Böylece can ve mal güvenliğimiz de daha az risk altına girer.

Kış lastiğinin avantajları nelerdir?

– Kış lastiklerinin yaz lastiklerine göre genellikle diş derinliği daha fazladır.
– Kış lastiklerinde desen doluluk oranı, standart lastiklere göre daha azdır. Böylece yol yüzeyindeki su, kar, buz ve çamur gibi maddelerin oluklardan dışarı atılması daha kolay olur.
– Kış lastiklerinin sırt deseninde “kılcal damar” ve “dişli omuz blokları” vardır. Bu yapı, karlı, erimiş karlı ve çamurlu yüzeylerde ilave çekiş sağlar.
– Kış lastikleri, özel karışımında yer alan Silika sayesinde +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda sertleşmez ve tutunma özelliklerini korur.

 

Türkçe İngilizce